Loading...
Restauracje - serwis internetowy - logo
RestauracjeOferta SpecjalnaCiekawostkiPraca w GastronomiiEnglish
Restauracja Atelier Amaro
Restauracja Atelier Amaro - logo
Rekomendacja Przewodnika Michelin
Kuchnia: polska , molekularna  Ocena Przewodnika Michelin
ul. Agrykola 1, 00-461 Warszawa, woj. mazowieckie
tel: 022-628-57-47   
Godziny Otwarcia: lunch 12.00 - 14.30 Kolacja 18.00 - 22.30
Menu | Drukuj Menu | Galeria | Informacje | Serwisy | Mapa | Recenzje - Opinie (8)
Odwiedź naszą stronę www
Koszyk | Pomoc | Rezerwacja | Powrót do listy

 Ocena Restauracji:

slaba

nic specjalnego

dobra

bardzo dobra

znakomita

278

( 4.04 / 5)

Liczba ocen: 278. Dodaj ocenę - kliknij odpowiednią gwiazdkę (od 1 - do 5)

 
Menu Restauracji
MENU DEGUSTACYJNE
 
Atelier nie posiada stałej karty menu, natomiast oferuje menu degustacyjne w różnych konfiguracjach. Poniżej przykładowe menu degustacyjne * * * Atelier does not work with the "la carte" concept. Instead we offer prestigious menus in different formats, to present the opportunities offered by the natural wealth of Polish 
3 moments     145.00 zł
1. Sarna / Jagoda. 2. Łosoś / Chrzan / Burak. 3. Sosna / Jałowiec / Czekolada
5 moments     220.00 zł
1. Jeleń/ Dynia/ Sosna. 2. Groch/ Cebula/ Drożdże. 3. Halibut/ Kapusta/ Szczaw. 4. Zając/ Słonecznik/ Żołądź. 5. Gruszka/ Rokitnik/ Imbir.
8 moments     280.00 zł
1. Pomidor / Kiełki / Pinia. 2. Gryka / Kozia chałwa / Opieniek. 3. Karczoch / Borowik / Nasturcja. 4. Żubr / Trawa żubrowa / Brusznica. 5. Sielawa / Gorczyca / Szczypiorek. 6. Okoń / Por / Rak. 7. Jagnięcina / Kminek / Kurka. 8. Poziomka / Borowik / Czekolada.
recenzje - opinie ( 8 )dodaj recenzję 
Podziw
Na początek brawa dla bart33 bardzo dobrze powiedziane temu pożal się Boże kuchcikowi. Ja niestety jeszcze w restauracji Pana Amaro nie byłam. mam nadzieję że niebawem się to zmieni, ale szanuję go i podziwiam za to, że jego ciężka praca jest doceniana. Pasja z jaką wypowiada się o gotowaniu, sposobie przygotowywania potraw to istna poezja. Gwiazdek Michelin nie przyznają za byle co, tu trzeba naprawdę się wyróżniać jakością smakiem i wyglądem. Nie zapominajmy że jemy również oczami. Dlatego też moje szczere gratulacje, a reszta zazdrosnych małostkowych polaczków prowadzących brudne (oczywiście nie wszystkie) śmierdzące i "zamrożone" restauracje niech się zadławi swoją zazdrością. Ja trzymam kciuki za Atelier Amaro aby dostało następną gwiazdkę.
jagodkaster  19/11/2014 22:10
Takie sobie
Ciekawość zaspokoiłem, mogę tu więcej nie bywać.
Jan  30/08/2014 14:02
Krytyka Kuchcika
Kuchciku ! Nie przejmuj się, to nie ty jeden jesteś taki "na zapas" krytyczny. To dość powszechna wśród naszych rodaków cecha, nazywa się bezinteresowna niechęć. Wystarczy, że ktoś dzięki swojej ciężkiej pracy, talentowi, umiejętnościom, wykształceniu, czy nawet odrobinie szczęścia wejdzie o szczebelek wyżej na drabinie, natychmiast znajdzie się dziesięciu chętnych (oby tylko tylu), którzy zrobią wszystko, aby go z tej drabiny ściągnąć za tyłek na ziemię. Z reguły sami reprezentują sobą niewele.

Mam dwie merytoryczne uwagi do twojej krytyki.
1. Co do strony www restauracji, która według ciebie jest w JAKIMŚ obcym języku - to dla twojej wiadomości, jest to język angielski :) Jest też wersja niemieckojęzyczna. Strona www, jak przystało na nowoczesny serwis internetowy jest po prostu wielojęzyczna i słusznie, ponieważ restauracja ma z całą pewnością status międzynarodowy - choćby przez zamieszczenie jej na liście wyróżnień Michelin. Ma zatem wśród gości wielu obcokrajowców. Ale przecież jest również dla ciebie wersja polska!
Prawdę mówiąc ja też mam kilka uwag krytycznych co do tej strony, ale raczej w sensie sposobu i zakresu przekazywanych informacji oraz braku bieżącej aktualizacji - choćby to, że wśród wydarzeń zamieszczonych na stronie, najświeższe odnosi się do wydarzenia grubo sprzed roku ( z marca 2013) - ważnego wydarzenia, ale jednak coś się jeszcze przez ten rok wydarzyło, nie wspominając już kolejnej nagrody w postaci przyznania gwiazdki Michelin po raz drugi na rok 2014.
2. Co do twojej uwagi o kawałku łososia za 100 zł - to szczerze mówiąc nigdzie takiej oferty Atelier Amaro nie znalazłem, więc chyba jakaś pomyłka. Ale bardzo obiecująco brzmi twoja propozycja, że jeteś gotów przygotować lepszego łososia za 20 zł. Kuchciku - do dzieła ! Błagamy otwieraj swoją knajpkę i karm nas pysznym łososiem po 20 zł. Czekamy i trzymamy cię za słowo :)

Na koniec. Jestem pełen uznania dla p. Wojciecha "Amaro" za jego pomysł i pracę poniesioną na rzecz zrealizowania tego pomysłu. Atelier Amaro to doskonała promocja Polski, polskiej tradycji kulinarnej oraz talentu polskich mistrzów kuchni. Gratuluję panu Wojtkowi, a "Kuchcikowi" życzmy wszyscy, aby i on kiedyś zobaczył swoją gwiazdkę.
bart33  18/05/2014 12:12
Krytyka
Hmm nie bylem a juz mi sie nie podoba, michelin daje gwiazdeke polskiej restauracji a tu prosze strona internetowa niby .pl a w jakims obcym jezyku, nie wspominajac o nazwie :), no a kawalek lososia za 100 zakladam sie z panem Amaro ze za 20 zl przygotuje lepszego :)
Kuchcik  25/03/2014 21:09
5 momenty
Zasłużona gwiazdka!!!!!! Eksplozja smaku...zapach...bajkowy obrazek dla oka!!!! Przemiła obsługa...
Poczułam się bardzo zaszczycona, gdy zaproszono nas do kuchni!!!! Fantastycznie!!!! Życzę następnej gwiazdki i wierze, ze i ta będzie zasłużona!!! Odwiedzę Was napewno ponownie!!!! Kolejna atrakcja Warszawy!!!! Dziękuje za przemiły wieczór!!!
Eva Hennig  04/03/2014 11:11
Vino
Brakuje karty wina na stronie...czy coś przeoczylam??
Ewa  12/01/2014 18:06
Momenty były ? :)
A co Cię Mariolko tak przeraziło? Wyjaśnij nam, bo bardzo wiele osób chwali tę kuchnię. Jeśli przedstawiasz taką skrajną opinię to podaj szczegóły. Opowiedz co jadłaś i co Ci tak bardzo nie smakowało. Łatwo jest powiedzieć - świetne, albo - okropne, ale to są tylko puste słowa, więc uzasadnij swoją ocenę, jeśli chcesz, żeby ją poważnie traktować ...
Marek  17/04/2013 17:05
Paskudztwo
Nie dajcie się nabrać na gwiazdkę!!! To okropne. Byłam w minionym tygodniu i nigdy więcej!!!! Dziękuję już tej restauracji za momenty.... grozy.
MARIOLA  15/04/2013 14:02
Powrót do góry
RestaurantMenu.pl - ©2014 Symico sp z o.o. tel.:012-422-34-38   | Restauracje  | Info